آموزش رباتیک و الکترونیک روبونیچ

آموزش رباتیک و الکترونیک در بسته روبونیچ برای کودکان بر 4 پایه بنا شده است

  • آموزش رباتیک در کنار سرگرمی

آموزش رباتیک و سرگرمی و بازی از مهمترین نیازهای کودکان و نوجوانان که باعث رشد جسمانی، اجتماعی، عاطفی، اخلاقی و عقلانی برای کودکان و نوجوانان تلقی می‌شود.آموزش رباتیک برای کودکان همراه با سرگرمی به خوبی میتواند پاسخگوی نیاز های کودکان باشد .

مهارت‌ها و تجارب از طریق بازی رشد می‌کند و پشتوانه آن نیز وسایل، مواد گوناگون، کمک بزرگسالان و مربیان می باشد . جهت آشنایی بیشتر با شیوه عملکرد برخی از مدار ها ربات های هوشمند بسته آموزشی روبونیچ فیلم عملکرد ربات ها و مدار ها را ببینید .

با استفاده از این بسته آموزش رباتیک ، دانش آموز از اولین جلسه با قطعات ، مدارها و ربات ها آشنا شده و آن ها را بر روی میز کار می بندد که در کنار آموزش علمی و مهارتی ،سرگرمی و بازی را برای او به همراه دارد . از روشن کردن لامپ رشته ای تا ساخت ربات های هوشمند و جنگجو ، دانش آموز وسایل جذاب و سرگرم کننده ای را می سازد که می تواند با آن ها به بازی و مسابقه بپردازد .

کلاس های آموزش رباتیک روبونیچ
آموزش رباتیک پیشرفته
کلاس آموزش رباتیک کودکان
آموزش رباتیک برای کودکان
افراد برتر کلاس های روبونیچ
بسته آموزشی روبونیچ
  • آموزش رباتیک به همراه مهارت آموزی

مهارت آموزی از مهمترین دغدغه های سیستم آموزشی کشور می باشد که در سال های اخیر توسط مسئولین و دلسوزان آموزش کشور مورد تاکید قرار گرفته است . مهارت آموزی در مدارس زیر بنا رشد و پیشرفت در زمینه های علمی و صنعتی می باشد که در این بسته آموزشی توجه جدی و اساسی به آن شده است.

آنچه تا کنون در زمینه آموزش رباتیک و الکترونیک در سیستم آموزش کشور به آن پرداخته شده ، بیشتر آموزش از طریق مباحث تئوری ریاضی و فیزیک بوده است. با توجه به تجربه چند ساله در زمینه آموزش رباتیک و الکترونیک به کودکان و نوجوانان، به این مسئله پی برده ایم که اگر برای دانش آموزان قطعات و عملکرد آن ها را با شکل و مثال های ساده بازگو کنیم ، درک بسیار درست و واقعی از آن قطعه در ذهن دانش اموز می توان ایجاد نمود . 

آموزش رباتیک و الکترونیک پیشرفته

در این بسته آموزش رباتیک از طریق شکل و نماد قطعات صورت می گیرد و ابتدا عملکرد قطعات را از طریق تصویر و مثال های ساده آموزش داده می شود و سپس دانش آموز با استفاده از ابزار های موجود در بسته آموزشی می تواند از طریق نقشه ، مدار ها را بر روی میز کار پیاده کند . 

کلاس آموزش رباتیک روبونیچ در پژوهش سرای ملاصدرا مشهد
آموزش رباتیک پیشرفته و مهارتی

فلش کارت آموزش رباتیک

فلش کارت آموزشی
آموزش رباتیک به همراه فلش کارت
کلاس آموزش رباتیک در کارگاه روبونیچ
آموزش رباتیک کاربردی
آموزش رباتیک با استفاده از فلش کارت ها
آموزش با استفاده از فلش کارت ها

توضیحات کامل پک آموزشی  روبونیچ توسط مهندس عبدالهی

  • آموزش رباتیک کاربردی

با پیشرفت علم الکترونیک ، وسایل و سیستم های الکترونیک در زندگی روزمره و پیرامون ما به وفور استفاده می شوند و می توان گفت که در هر رشته علمی که فعالیت می کنیم . نیاز به آشنایی با علم الکترونیک برای استفاده از وسایل پیرامون احساس می شود و حس کنجکاوی دانش اموزان که در پی سردرآوردن از روش کار این وسایل الکترونیکی می باشد را باید پاسخگو باشیم. 

مدارهای طراحی شده برای این بسته آموزشی پیشرفته رباتیک اکثرا کاربردی بوده و در زندگی روزمره و اطرافمان با آن ها سر وکار داریم .

از جمله:
روشن شدن چراغ های خیابان با غروب خورشید وتاریک شدن محیط ، ایجاد رنگ در نمایشگرها ، روش کار دزدگیر خودرو ، هشدار آتش ، ربات تعقیب اتش ،اعلام باران ، آبیاری هوشمند گلدان و ده ها مدار دیگر .

مدار هشدار باران
مدار هوشمند هشدار دهنده باران
آبیاری گلدان
مدار هوشمند آبیاری گلدان
مدار های پیچ و مهره ای
ساختن مدار با استفاده از پیچ و مهره
  • آموزش رباتیک هدفدار

پیشرفت و ترقی از جمله دلایل علاقه به آموزش و یادگیری می باشد . اگر آموزش مقطعی و محدود و آینده مشخصی نداشته باشد باعث دلسردی دانش اموز و مخصوصا والدین می شود .

در این بسته آموزش رباتیک طرح درس به گونه ای برنامه ریزی شده است که دانش اموزان هر ترم با قطعات و مطالب مختلفی آشنا می شوند و پس از گذراندن 3 ترم به سطح برنامه نویسی  و آموزش رباتیک پیشرفته می رسند.

دانش اموزان در این سطح به یک دانشی دست پیدا می کنند که می تواند جوابگویی بسیاری از ایده ها و طرح های کاربردی و حتی اختراعی آن ها باشد .

ثبت اختراع 5 طرح دانش آموزی و کسب 4 مقام اول کشوری نوجوان خوارزمی ، مدال طلا اختراعات لندن ، 2 مقام طلایی جشنواره ابن سینا ، مقام اول کشوری جابربن حیان و ده ها مقام دیگر نتیجه آموزش مهارت و خلاقیت محور الکترونیک و رباتیک در این 6 سال می باشد .

که دانش اموزان مهارت رباتیک و الکترونیک از سطح مقدماتی تا برنامه نویسی را فراگرفته و توانسته اند با شرکت در کلاس های ایده پردازی ، ایده های خود را ساخته و به این مقام ها دست پیدا کنند .

آموزش رباتیک و الکترونیک روبونیچ دارای 4 سطح می باشد.

هر  سطح شامل یک بسته اصلی و چند مدار و ربات مکمل می باشد که دانش آموز ابتدا باید بسته آموزش رباتیک اصلی که قطعات و موارد آموزشی مورد هدف سطح آموزشی در آن قرار گرفته است را آموزش ببیند.  سپس با استفاده از مدارهای مکمل سطح آموزشی را کامل نماید. فیلم معرفی بسته اطلاعات کاملی در مورد بسته آموزش رباتیک روبونیچ به شما می دهد .

بسته آموزشی  ترم 1 :

در این سطح دانش آموز ، آموزش را از مفاهیم اولیه از جمله حرکت الکترون ها و جریان الکتریکی و قطعات اولیه مانند کلید ، لامپ و باتری شروع می کند و قدم به قدم  با یادگیری قطعات پیشرفته تر از جمله چند نوع سنسور و ترانزیستور ، مدارها و ربات های هوشمند از جمله ربات تعقیب آتش را می سازد. 

آموزش رباتیک سطح یک
آموزش رباتیک ترم یک - مقدماتی

بسته آموزشی ترم 2 :

با توجه به یادگیری و کار با قطعات مختلف الکترونیکی توسط دانش آموز در سطح 1 ، در سطح 2 دانش آموز با آی سی آشنا می شود و با استفاده از مدارهای جذاب و هوشمند از جمله دزدگیر لرزشی خودرو،کلید لمسی ، آژیر پلیس و …  در این سطح ، نقشه خوانی و کار با قطعات را در سطح بالاتری آموزش می بیند.

آموزش رباتیک سطح دو
آموزش رباتیک ترم دو

بسته آموزشی ترم 3:

در این سطح دانش آموز با آی سی ، مدارهای جدید و مفاهیم آنالوگ و دیجیتال آشنا می شود و می تواند ربات ها و مدارهای سطح بالاتر از جمله ربات مسیر یاب ، کنترل دما دقیق و چند مدار دیگر را بسازد و مقدمات برنامه نویسی را آموزش دیده و آمادگی لازم برای رسیدن به سطح 4 و راه اندازی آی سی های برنامه پذیر را بدست آورد. 

ترم سوم آموزش رباتیک
آموزش رباتیک ترم سه

بسته آموزشی ترم 4 :

برنامه نویسی از جمله کاربردی ترین علوم روز است که با زبان ها و سخت افزار های مختلف در تکنولوژی ،بسیار پرکاربرد بوده و پایه و اساس چهارمین انقلاب صنعتی می باشد که از برنامه نویسی سخت افزاری که کار با آی سی های برنامه نویسی (میکروکنترلر ها) تا برنامه های تحت سیستم عامل هایی از جمله ویندوز و اندروید را در بر می گیرد. در این سطح دانش آموز با الگوریتم نویسی آشنا شده و برنامه هایی برای راه اندازی میکروکنترلر ها از سطح مقدماتی تا استفاده از سنسور ها و هوشمند سازی را آموزش می بیند.   

ترم چهار آموزش رباتیک
آموزش رباتیک ترم چهار - پیشرفته

بسته آموزشی ترم 5:

  • آشنایی با مفاهیم آنالوگ و دیجیتال ، ساخت مدارها و ربات های دیجیتال ، شبیه سازی مدارات در نرم افزار پروتئوس و آموزش مقدماتی برنامه نویسی اهداف این ترم می باشد. از این ترم آموزش ها ترکیبی از علم الکترونیک و کامپیوتر است.

  • امروزه برنامه نویسی و ساخت مدارها و دستگاه های برنامه پذیر از مهمترین و پرکاربردترین موضوعات علم الکترونیک است که با ترکیب شدن با علم کامپیوتر می تواند به ساخت دستگاه های پیشرفته و ایده های جدیدی که در ذهن دانش آموز ایجاد شده بسیار کمک نماید.

  • البته کار با فرستنده و گیرنده های رادیویی و روش کد گذاری آن ها و روش تقویت صوت از دیگر موارد آموزش این ترم می باشد.

آموزش رباتیک ترم پنج
آموزش رباتیک ترم 5

بسته آموزشی ترم 6 :

  • آشنایی با معرفی ورودی و خروجی ها ، فرمان دادن و  گرفتن و کنترل قطعات دیگر و معرفی متغیرها از جمله موارد آموزشی این ترم می باشد. 

  • شبیه سازی و کار با قطعاتی مانند lcd کاراکتری ، درایور و ساخت مدارهای مختلف از جمله ساعت دیجیتال بر روی برد بورد ، از موارد آموزشی می باشد که دانش آموز در این ترم انجام می دهد. 
 
ترم شش
آموزش رباتیک ترم 6

بسته آموزشی ترم 7 :

دراین ترم دانش آموز با امکانات مختلف آی سی برنامه نویسی از جمله قابلیت تبدیل ولتاژ آنالوگ به دیجیتال و ساخت دماسنج دیجیتال و ولت متر ، آشنایی با کیبورد و ساخت ماشین حساب ساده و امکانات دیگر از جمله راه اندازی تایمر و کانتر برای شمارش و زمانبندی دقیق و کار با وقفه ها آشنا می شود.

ترم هفت آموزش الکترونیک
آموزش رباتیک ترم 7

بسته آموزشی ترم 8 : 

در این ترم دانش آموز با استفاده از اشکال و نماد ها به صورت خیلی ساده شیوه استفاده از برد صنعتی آردوینو را خواهد آموخت. 

این دوره آموزشی شامل آموزش کار با آردوینو و راه اندازی ماژول های مختلف از جمله بلوتوث  ، اثر انگشت ، کارت خوان ، التراسونیک ، گیرنده های رادیویی با برد بالا و ….

ترم هشت
آموزش رباتیک ترم 8

هر جلسه آموزش رباتیک دارای 3 فیلم یادگیری می باشد

فیلم آموزش رباتیک :

در این فیلم ها موارد اصلی جلسه ،با بیانی ساده و روان و با استفاده از شکل ها ، نقشه ها و انیمیشن به گونه ای آموزش داده می شود تا دانش آموزان همه رده های سنی از دوم ابتدایی تا مقطع متوسطه دوم بتوانند با استفاده از آن موارد آموزشی  را آموزش دیده و ربات و یا مدار جلسه را به درستی بسازند. 

توضیحات تکمیلی :

در این قسمت، توضیحات و موضوعاتی بیان می شود که می تواند به درک بهتر مطالب ، مدارها و قطعات به کار رفته در هر جلسه کمک کند و دانش آموز باید پس از  دیدن فیلم آموزشی و ساخت مدار و یا ربات مربوط به فیلم آموزشی ، فیلم توضیحات تکمیلی را تماشا کند .

بیشتر بدانید:

فیلم های بخش بیشتر بدانید ،دارای مطالب و موضوعات سطح بالاتر در زمینه موارد آموزشی جلسه بوده و دانش آموزان مخصوصا دانش آموزان مقطع متوسطه، برای آموزش در سطح بالاتر و یادگیری مطالب تئوری جلسات می توانند، فیلم بخش بیشتر بدانید را تماشا کنند.

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها