ترم 1 آموزش رباتیک و الکترونیک
از لامپ و کلید تا ربات هوشمند

آموزش رباتیک و الکترونیک مقدماتی
ساخت مدارها و ربات ساده و هوشمند برای سنین ابتدایی به بالا

  • در ترم یک آموزش رباتیک و الکترونیک ، دانش آموز ابتدا با ابزار و تجهیزات ساده مانند میز کار، پیچ گوشتی، پیچ و مهره، سیم رابط، لامپ، کلید، باتری و سوکت باتری آشنا می شود و مدارهای ساده را با استفاده از این قطعات می بندد.

  • یادگیری نماد هر قطعه و روش خواندن نقشه، از اولین مدار شروع شده و با یادگیری هر قطعه، با نماد آن در نقشه های الکترونیکی نیز آشنا می شود.

  • سپس دانش آموز قدم به قدم مکانیزم قطعات جدید مانند سنسورها، ترانزیستور، روش کار و نماد آن ها را آموزش می بیند و مدارها و ربات هوشمند از جمله ربات تعقیب آتش، مدار شب، مدار هشدار آتش و … را می سازد.

  • مهندسین با تجربه گروه آموزشی روبونیچ، از کمترین و ساده ترین قطعات الکترونیکی برای طراحی مدارها استفاده کرده اند تا دانش آموز از آموزش و ساخت مدارها خسته نشود و از این رو اکثر مدارها با استفاده از 4 یا 5 قطعه الکترونیکی طراحی شده اند.

  • در بسته تکمیلی ترم 1 نیز قطعات، مدارها و ربات های  جدید قرار داده شده و دانش آموزانی که بسته آموزشی سطح 1 را آموخته اند  می توانند با استفاده از فیلم آموزشی قطعات جدید را آموزش ببینند و مدارها و ربات های جدید را بسازند

فیلم ها و توضیحات  بسته آموزش رباتیک و الکترونیک ترم یک

فیلم های آموزشی :

در این بخش، فیلم هایی قرار داده شده است که دانش آموزان با استفاده از آن ها می توانند روش کار قطعات، مدارها و ربات های بسته آموزشی را آموزش دیده و آن ها را بسازند.

توضیحات تکمیلی :

این فیلم ها، تکمیل کننده  مطالب هر جلسه می باشند که نیاز است دانش آموز پس از دیدن فیلم آموزشی، این توضیحات را نیز مرور نماید.

  بیشتر بدانید :

فیلم های تهیه شده برای این قسمت، شامل مطالب سطح بالاتر از جمله معرفی کمیت های الکتریکی و واحدها، خواندن ظرفیت قطعات، برخی فرمول ها و … می باشد. این فیلم ها مناسب برای دانش آموزان متوسطه و دوره دوم ابتدایی که علاقه به روابط و اطلاعات بیشتری در زمینه الکترونیک و رباتیک دارند می باشد. 

فیلم های آموزش رباتیک چهار جلسه اول قابل مشاهده است و باقی فیلم ها ،فقط برای خریداران بسته آموزشی ترم 1 در دسترس می باشد.

برای تولید فیلم های آموزشی هزینه و زمان زیادی صرف شده است. کپی و تکثیر از فیلم های آموزشی شرعا حرام است و پیگرد قانونی دارد.

مدار های ترم یک / آموزش رباتیک

لامپ و کلید و باتری

آشنایی با مفاهیم جریان و ولتاژ الکتریکی لامپ ، کلید و باتری

مقاومت و LED

کنترل جریان الکتریکی و روشن کردن LED

مقاومت متغیر با نور (سنسور نوری)

آشنایی با سنسور نوری و روش کنترل جریان توسط آن

آهنربا و موتورالکتریکی

یادگیری مفهومی آهنربا ، موتور الکتریکی و اجزا آن

گیر بکس و ربات ساده

آشنایی با قطعات مکانیکی ربات و ساخت ربات ساده

ربات کنترل دستی

یادگیری روش کنترل موتورهای ربات برای هدایت آن

ماشین پلیس

آموزش کار با بازر و LED دو رنگ برای ساخت ماشین پلیس

ترانزیستور

آشنایی با مشخصات و روش کار ترانزیستور

مدار شب

ساخت مدار هوشمند روشنایی با توجه به نور محیط

مدار هشدار آتش

آشنایی با گیرنده مادون قرمز و عملکرد آن در تشخیص آتش

ربات تعقیب آتش

ساخت ربات هوشمند برای تشخیص آتش و حرکت به سمت آن

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها