درباره ما - روبونیچ

درباره ما

سلام

ممنون از اینکه به سایت ما اومدید​


با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی و ورود به انقلاب صنعتی چهارم ، مهارت آموزی و آشنایی با هوش مصنوعی باید از سنین
کودکی مورد توجه قرار بگیره. روبونیچ یک روش جدید آموزشیه که علم الکترونیک و رباتیک با زبون ساده به دانش آموزا و یا حتی دانشجوها آموزش می ده .در این روش دانش آموز یادگیری از ساده ترین قطعات که المپ و باتری باشه شروع می کنه و در هر جلسه با یک یا چند قطعه
جدید الکترونیکی آشنا میشه و یک مدار و یا ربات جدید که بیشتر اون ها هوشمند هستن از طریق نقشه می سازه .
این آموزش ها ترم به ترم پیشرفته تر میشه و حتی به سطح برنامه نویسی و هوش مصنوعی می رسه .

روبونیچ بر ۴ ویژگی اصلی بنا شده :

۱ _ سرگرمی :

سرگرمی یکی از نیازهای ضروری انسان و مخصوصا کودکان و نوجوانانه و آموزشی که در اون سرگرمی لحاظ نشده باشه نمی
تونه برای دانش آموز جذاب باشه و دانش آموزا ازش فرارین . اصال دانش آموزا در حین بازی و سرگرمی خیلی چیزا رو یاد می
گیرن و همیشه تو ذهنشون می مونه .

در سر فصل های روبونیچ سعی شده طرح درس ها به صورتی باشه که در هر جلسه دانش آموز با قطعاتی که یادمی گیره یک مدار ویا ربات جذاب و سرگرم کننده درست کنه مثال ربات هوشمند تعقیب آتش ، مدار تشکیل رنگ ، اعصاب سنج ، فواره موزیکال ، پیانو ، ربات فرمان صوتی ، ربات بلوتوثی و ربات و مدارهای جذاب دیگه .

۲_ آموزش مهارتی :

در این روش ، دانش آموز بدون نیاز به توضیحات پیچیده و آکادمیک از طریق اشکال و تصاویر و کارتهایی که برای هر قطعه الکترونیکی طراحی شده با نماد و روش کار اون ها آشنا میشه و با استفاده از کارت های نقشه و راهنمایی مربی و یا فیلم های آموزشی ، نقشه خوانی الکترونیکی یاد می گیره و مدارها و ربات های هوشمند درست می کنه. حتی دانش آموزها می تونن مدارهارو تحلیل کنن و با مکانیزم ، روش کار و ساختمان داخلی قطعات از جمله موتور الکتریکی ، بازر ، گیربکس و … آشنا بشن .

۳_ آموزش کاربردی :

یکی از اهداف روبونیچ آشنا شدن دانش آموزا با وسایل ، دستگاه ها و ربات های موجود در اطراف و زندگی روزمره هست که چطوری کار می کنن و به چه روشی میشه ساختشون و ازشون استفاده کرد برای مثال مدار شب که با تاریک شدن محیط چراغ روشن می کنه ، مدار هشدار آتش ، پنکه هوشمند ، مدار تشکیل رنگ که روش ایجاد رنگ روی نمایشگرها مثال صفحه نمایش موبایل ، تلویزیون ، کامپیوتر و انواع دستگاه ها رو نشون میده ، جامایعی هوشمند ، دزدگیر لرزشی خودرو و ده ها مدار و ربات دیگه .

۴_ آموزش هدفدار :

کی از مشکالت اکثر بسته ها و روش های آموزشی در زمینه رباتیک ، مقطعی بودن و بی هدف بودنشونه ، اما در روش روبونیچ آموزش ها پله به پله از ساده ترین قطعات تا سطح برنامه نویسی و کار با آی سی های برنامه پذیر ادامه داره و در زمینه ایده پردازی و کمک در ساخت ایده ها و شرکت در مسابقات مختلف از جمله جابربن حیان ، نوجوان خوارزمی ، جوان خوارزمی و جشنواره های دیگه به دانش آموز کمک میشه که افتخارات و مقام های مختلف کشوری و حتی بین المللی از جمله ثبت ۶ اختراع از ایده های دانش آموزان ، ۴ مقام اول کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی ، مدال طال اختراعات لندن ۲۰۱۹ ، مقام دوم کشوری مسابقات علمی پژوهشی پژوهش سراهای کشور ، مقام اول و دو مقام دوم مسابقات کشوری ابتکارات دانش آموزی ، مقام برتر کشوری جابربن حیان و ده ها مقام دیگه نشون دهنده این ویژگیه.

برای بزرگ نمایی روی تصویر کلیک کنید

روبونیچ چند ویژگی دیگه هم داره از جمله :

الف _ ساخت مدارها و ربات ها با استفاده از پیچ و مهره به جای لحیم کاری که هم خطر سوختگی با هویه حذف می کنه و هم از برق گرفتگی و دود سمی ناشی از لحیم کاری جلوگیری می کنه و در ضمن از قطعات میشه در مدارها و ربات های مختلف استفاده کرد و در مقایسه با بستان مدار روی بردبورد ، مدار از استحکام بیشتری برخورداره .

ب_ در طراحی مدارها و ربات ها سعی شده از کمترین قطعات استفاده بشه تا برای ساختنشون نیاز به صرف چندین جلسه نباشه و دانش آموز در یک و یا حداکثر دو جلسه بتونه مدارها و ربات های مختلف درست کنه.

پ_ به دلیل روش بستن مدارها و ربات ها در روش آموزشی روبونیچ ، عیب یابی مدارها و ربات ها ساده تر صورت می گیره و مربی راحت تر می تونه برای رفع عیب به دانش آموز کمک کنه .

دسترسی سریع

گالری تصاویر

شبکه های اجتماعی