پشتیبانی آنلاین روبونیچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مروری بر جدیدترین پیشرفت های رباتیک

در این متن مروری داریم بر تازه‌ترین ربات‌های توسعه یافته با کاربردها و ویژگی‌های متنوع آنها. با ما همراه باشید.

توسعه انگشتان رباتیک نوآورانه برای کمک به زندگی افراد دارای اختلال حرکتی

یک دانش آموخته مکاترونیک دانشگاه سایمون فریزر، Manpreet Kaur،  انگشتان رباتیک چاپ سه بعدی طراحی کرده است که قدرت و حساسیت انگشتان دست انسان را تقلید می‌کند. ربات‌های مجهز به این انگشتان می‌تواند همراه و یا ابزاری مهم برای زندگی مستقل افراد با چالش‌های حرکتی و یا قطع عضو باشد. در طراحی این انگشتان رباتیک از حیواناتی همچون اختاپوس الهام گرفته شده است. که هیچ استخوانی ندارند اما می‌توانند کارهای بسیار متفاوتی انجام دهند.

پهپادی مجهز به دو دست رباتیک

شرکت Youbionic پس از تکمیل دست‌های رباتیک چاپ سه بعدی خود در سال ۲۰۱۴، از آنها در پروژه‌های گوناگونی استفاده کرد. Youbionic در آخرین پیشرفت یک کوادکوپتر را به دو دست رباتیک مجهز کرده است. به نظر می‌رسد این طرح بیشتر برای سرگرمی بوده است. اما گسترش پهپادهای مجهز به دست رباتیک دور از ذهن نیست. از این فناوری می‌توان برای رساندن کمک‌های اولیه به افراد پس از حوادثی همچون زلزله استفاده کرد.

دقت و سرعت بالای ربات دانشگاه توکیو در گرفتن اشیای نرم

مهندسان دانشگاه توکیوی ژاپن با ترکیب ماژول‌های کنترل و حسگرها، رباتی ساختند که اشیای نرم را با سرعت بالا و بدون آسیب به آنها میگیرد. برای جلوگیری از تغییر شکل اشیای نرم از ماژول کنترلی (حسگر بینایی و مجاورت) استفاده کردند. هنگامی که انگشتان رباتیک به شیء نزدیک می‌شود، موقعیت انگشتان با دقت و سرعت بالایی تنظیم می‌شود تا به شیء آسیبی وارد نشود.

این ربات به کمک سیگنال‌های عضلانی به شما کمک می‌کند اشیا را بلند کنید

پژوهشگران آزمایشگاه علوم رایانه و هوش مصنوعی MIT روش جدیدی با استفاده از سیگنال‌های الکتریکی و حرکات عضلانی برای همکاری انسان و ربات توسعه دادند. سامانه RoboRaise شامل حسگرهای الکترومیوگرافی است که برای نظارت بر فعالیت عضلانی روی عضلات دو سر بازو قرار می‌گیرد. سپس الگوریتم‌ها به طور مداوم تغییرات در بازوی فرد و حرکات دست او را تشخیص می‌دهند تا از آن برای کنترل بازوی رباتیک استفاده کنند. از این ربات می‌تواند در ساخت و ساز یا حتی به عنوان دستیار در خانه استفاده کرد.

در صورت تمایل از دیگر سایت ما بازدید فرمایید…

روبونیچ

سرور طلایی