ربات مارمولک با پرینتر 3D
پشتیبانی آنلاین روبونیچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ربات مارمولک با پرینتر 3D

ساخت ربات مارمولک با پرینتر 3Dو موتورهای DYNAMIXEL

ربات مارمولک با پرینتر 3D

حتما انیمیشن رنگو را به خاطر دارید. رنگو یک آفتاب پرست است که به دلیل جذابیت های فیزیکی اش، مثل تغییر رنگ، سوژه ی ساخت این انیمیشن قرار گرفته است. جذابیت خانواده‌ی خزندگان نه تنها در انیمیشن ها و فیلم های علمی تخیلی بلکه در ساخت ربات های حیوان نما نیز  مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی ربات‌های حیوان‌نما با ایده گرفتن از ظاهر و مکانیزم حرکت جانوران ساخته می‌‌شوند و کابردهای متفاوتی دارند. یکی از جانورانی که تاکنون به دلیل نوع حرکت، بسیار مورد توجه پژوهشگران حوزه رباتیک قرار گرفته است، مارمولک‌ ها هستند.

قطعات بدنه‌ این ربات از جنس PLA و با استفاده از دستگاه چاپگر ۳ بعدی ساخته و ۲۳ عدد سروو موتور هوشمند DYNAMIXEL نیز در این ربات مارمولکی به کار رفته است.

ربات مارمولک با پرینتر 3D

ربات مارمولک با پرینتر 3D

همچنین یک دوربین FPV نیز در نظر گرفته‌ است تا تصویر را از دید ربات به اپراتور نمایش دهد.

سرووموتور هوشمند «داینامیکسل» محصول شرکت ROBOTIS کره جنوبی و ویژه پروژه‌های رباتیک طراحی شده است. این نوع سروو موتور به کمک پردازنده ARM خود، بازخوردهای  دقیقی را از سرعت دوران، موقعیت شفت و سایر داده های کاربردی می تواند ارائه دهد.

استفاده از این سروو موتورهای هوشمند، راهکاری متداول میان شرکت‌کنندگان مسابقات ربوکاپ و سایر مسابقات معتبر بین‌المللی محسوب می‌شود و بسیاری از پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی سراسر جهان از این موتورها به عنوان محرکه اصلی سیستم‌های رباتیکی خود بهره می‎‌برند.

در صورت تمایل از دیگر سایت ما بازدید فرمایید…

روبونیچ

سرور طلایی