موتور کورلس
پشتیبانی آنلاین روبونیچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موتور ویبراتور و موتور کورلس

انواع موتور های استفاده شده در رباتیک صنعتی

موتور ویبراتور و موتور کورلس

موتور های الکتریکی به دو دسته مجزا تقسیم می شوند:

  • موتورac
  • موتورdc

موتورهای dc به انواع زیر تقسیم بندی می شوند:

1-موتور گیربکس دار

2-سرو موتور-SERVO

3-موتور براشلس -Brushless

4- استپر موتور- stepper

5-موتور ویبراتور- vibration

6- موتور کورلس- coreless

موتور ویبراتور

موتور ویبراتور

5-موتور ویبراتور- vibration

موتور ویبره از یک موتور چرخشی الکتریکی ساده تشکیل شده است که به محور آن یک وزنه با نسبت چگالی بالا نصب شده است.این وزنه به طور معمول بین 25تا50 درصد محور 360درجه موتور را پر می کند. زمانی که موتور ویبره شروع به چرخش می کند به سبب جابجایی نقطه ثقل ویبراتور با سرعت زیاد حرکت لرزشی در کل دستگاه ایجاد می شود. موتورهای ویبره ای که در اسباب بازی های کودکان پیجرها گوشی های تلفن همراه و غیره یافت می شوند به همین شکل طراحی و ساخته می شوند.

موتور کورلس

موتور کورلس

6- موتور کورلس- coreless

موتورهای بدون هسته یا کورلس فاقد هسته یا قفس فلزی در روتور هستند و سیم پیچی آنها به تنهایی و با استفاده از رزین فرم یک استوانه توخالی را به خود گرفته است . این ویژگی باعث کاهش شدید وزن روتور موتور و افزایش راندمان موتورمی شود.موتور های کورلس نویز بسیار کمی تولید می کنند بسیار کم مصرف هستند و گرمای کمی تولید می کنند.

در ساخت ابزارهای دستی سبک وسایل دارای باتری و وسایلی که دمای کم در آنها موضوع مهمی است از این نوع موتورها استفاده می شود. برای ساخت مینی کوادکوپترها به علت وزن کم  شتاب و سرعت بالا مصرف انرژی کم از موتور کورلس استفاده می شود.

موتورهای کورلس می توانند به سرعت شتاب بگیرند وهمچنین حرکت نرم و یکنواختی در دوره های پایین داشته باشند این ویژگی باعث شده است تا از این موتورها در ساخت بسیاری از ابزارهای حساس و دقیق استفاده شود .

در صورت تمایل از دیگر سایت ما بازدید فرمایید…

روبونیچ

سرور طلایی